10 let trénování Jany Sobčíkové

Jana Sobčíková rozjíždí jedenáctý rok trénování. Za tu dobu stihla vychovat několik úspěšných atletů a atletek, které vedla od žákovských kategorií až po tu juniorskou či dospělou. Mezi nejvýraznější svěřence patří juniorský medailista na 110m překážek Marek KRET. Ten držel také oddílový žákovský rekord na 100m překážek do doby, než mu jej vzal další svěřenec Jany, mladší Marek tentokrát Bielig. Marek BIELIG se pyšní žákovským titulem Mistra České republiky 2020. Ze stejného šampionátů získal stříbro jeho tréninkový parťák Štěpán MATURA ve skoku dalekém. Na tomto mistrovství se Johana SUCHÁNKOVÁ umístila na pátém místě v běhu na 200m překážek, letos ale Johanka vybojovala bronzovou medaili mezi dorostenkami na trati 300m překážek a zároveň byla členkou zlaté štafety juniorek na 4x100m a do sbírky přidala i stříbrnou medaili jako štafetmanka na 4x400m. Kromě úspěšné trenérské činnosti je Jana v řade důležitých funkcí a pozic. V roce 2021 byla zvolena na pozici Předsedkyně komise mládeže Českého atletického svazu, je šéftrenérkou Centra Inndividuálních sportů Ostrava a také sekční trenérkou překážkářské sekce Krajské atletické akademie Ostrava. Na mezinárodním mítinku Zlatá tretra Ostrava je head of call room už několik let a letošní rok byla team leaderkou na Mezistátním utkání kategorie do 23 let v Maďarsku, tak prostě se tím vším musíme pochlubit!

Sobčo, hodně zdravých a úspěšných svěřenců do další desítky a taky pevné nervy :-)!