Martin Mocek a zlatá mladší děvčata

Vážení rodiče, 

 

 za opravdu nepříznivých podmínek se naše mladší žactvo vydalo bojovat do Opavy. Pokračoval tam další díl ze série Krajských Přeborů. Po Přeborech ve štafetách a pětiboji následoval Přebor v trojboji. Stejně jako v předešlých kolech závodníci bojují nejen za sebe, ale za celé družstvo. Děti měly na výběr z těchto trojbojů: vrhačský, skokanský či běžecký. V každém z trojbojů mohlo startovat maximálně 8 atletů či atletek z jednoho družstva.

Celkovým vítězem se u chlapců stal MARTIN MOCEK, který si vybral vrhačský trojboj. Za vrh koulí, hod oštěpem a 60m posbíral celkem 1377 bodů. Disciplíny, respektive výkony jsou bodovány dle maďarských tabulek, to znamená, že se výkony přepočítavají na body a dají se tak mezi sebou porovnávat rozdílné disciplíny. Například: za skočených 156 centimetrů do výšky zapíšete 434 bodů, ale když vrhnete koulí 10,93metrů, získáte 542 bodů. Více o maďarských tabulkách v přiloženém odkaze zde

Druhý skončil Dalibor Drda z Kopřivnice, který závodil ve skokanském trojboji a třetí byl Vojtěch Kulich, který reprezentuje Třinec. Druhý z Vítkovic byl VOJTA GAŠMAN, který celkově skončil patnáctý. Klučičí družstvo je delší dobu výrazně oslabeno. V Opavě se na startu představila pouze šestice závodníků, a proto beru celkové páté místo kluků jako úspěch.

Naopak děvčata bojovala v silné sestavě a tento Krajský přebor v trojboji jasně opanovala! Holky jsou tak nejlepším týmem v kraji a my jim moc gratulujeme! Z nejlepšího individuálního výsledku se mohla radovat ADRI GELNAROVÁ, která s vrhačským trojbojem skončila na třetím místě. Hned za ní obsadila čtvrtou pozici JULČA BARTKOVÁ, rovněž ve vrhačském trojboji. Osmá skončila KAČA POLÁČKOVÁ, která soutěžila ve skokanském trojboji (60m př., skok vysoký, 150m).

Všem moc děkujeme za bojovnost, jak atletkám a atletům, tak jejich trenérkám či trenérům. 
Další Krajský Přebor družstev se uskuteční 9.9. v Frýdku-Místku. Odjezd na tyto závody bude ve 13:40 hodin od Městského stadionu. Propozice jsou tady

Ještě před tím se ale v úterý rozezávodíme v rámci oddílového pětiboje. Propozice

Přihlášky rodiče nahlašují osobním trenérům dětí.

 

fati


Vytisknout