Postup na Moravu

Vážení rodiče, 

 

 včera se v Třinci konalo semifinále soutěže družstev staršího žactva, které bylo určené 5 nejlepším týmům z Moravskoslezského a Zlínského kraje. 
Obě družstva splnila "povinnost" postupu na Mistrovství Moravy a Slezska. Děvčata ze druhé a kluci ze třetí pozice z celkem 5 postupujících. Mistrovství Moravy a Slezska se bude konat 12.9. ve Vítkovicích.

Z výsledků bych vyzdvidla výkony FILIPA JORDÁNA, který zaznamenal dva osobní rekordy. V tyči skočil 373 centimetrů a byl druhý. Na 200m překážek nenašel přemožitele a novým osobákem 27.29 sekund se posunul na čtvrté místo průběžných republikových tabulek. Družstvu tak přispěl 20 body. S 18ti body byl druhým nejlépe bodujícím MATES KARAS, který rovněž předvedl dva nejlepší osobní výkony, nejprve si zlepšil PB na krátkých překážkách a poté svou disciplínu 1500m překážek v osobáku vyhrál. Jen o dva body méně než Mates přidal vítkovickému týmu vrhač DAVID PAVLIŠINEC. Mezi opory patří také běžci MATES KOVAŘČÍK, ŠIMON KRISTL a FILIP KRAUS, kteří převedli skvělé výkony okořeněné o osobní rekordy. Dařilo se také LUKYMU ŠUGÁRKOVI a ONDROVI ŠPAŇHELOVI, který poprvé zdolal hranici 8 sekund na nejkratším sprintu a zároveň byl členem sprinterké štafety, která finišovala na druhém místě.

U děvčat mezi největší opory družstva již tradičně patří holky vrhačky. Nebylo tomu jinak ani v Třinci. KIKI ŠANDOROVÁ, KÁJA ČERVENKOVÁ, MAJDA PANNOVÁ a KAČA FRIDRICHOVÁ, to je čtveřice, která má na svém kontě nejvíce bodů za své disciplíny. Všechny holky jsou z "dílny" Vrhačské akademie. Skok o tyči vyhrála AĎA PANNOVÁ a čtvrtá byla TERKA PICMAUSOVÁ. Tyč, stejně jako vrhačské disciplíny patří k našim silným disciplínám. Kvalitní máme také sprinty, jen ze šedesátky zapisují děvčata EMA PROCHÁZKOVÁ, NIKOL POLÁŠKOVÁ A VERČA VEČEŘOVÁ 17bodů. Tato trojice doplněná o KAČU CHUDEJOVOU navíc získala dalších devět bodů za druhé místo ve štafetě 4x60m.

 

Gratulujeme k předvedeným výkonům a budeme se těšit na finále 12.9. 


Vytisknout