Aktuality tréninkové skupiny Fatimy Kostkové - ročník 2003

2. polovina letní sezóny

Vážení rodiče,

 

 po prázdninách jsme se sešli ve všelijaké formě. Absolvovali jsme jedno kolo družstev a finále na Mistrovství Moravy a Slezska. Holky si z Hranic odvezly zlaté medaile a Lucka s Anet osobáky v tyči! Krásne 3 metry a 270 cm! Tyč je momentálně u holek velmi silná disciplína, díky které bychom mohly podobný výsledek předvést i na Mistrovství republiky! Kluci skončili těsně čtvrtí, hodně ovlivněni chybějícím Milanem, který léčí svalové zranění z Brna a Tomem, který si sice v Hranicích vytvořil parádní osobák na 60m - 7.46s, ale za cenu úrazu. V cíli bohužel neudržel finiš, přepadl a krom odřenin z tartanu to odneslo i zápěstí. Chyběl tak na 200m př. Za kluky bojoval Kuba, který si na půlce vytvořil osobák a směrem k MČR vypadá lépe a lépe.

Do Jablonci tedy odjíždíme v sestavě:

Lucka Písko - tyč, dálka

Any Klečko - 100m př., tyč

Helča Balabala - tyč

Vojcek Kuki - 100m př.

Tomino - 200m př.

Kuba Duchi - 800m

Mila - 300m

Peťa - 1500m

Kája - 800m

 

nedočkavě vyhlížím konec sezóny, hlavně dobojovat ve zdraví a pak hurá nabrat sílu na halu

Školní rok 2018/19

Prosím, aby všichni atleti, kteří budou s atletikou pokračovat i v dalším školním roce, vyplnili přihlášku na úvodní straně webu. 

https://www.zactvo.atlevitko.cz/

Do poznámky uveďte skupinu. Ti, kteří již trénovat nechtějí, dejte vědět mailem svým trenérům. Děkuji, Hana Legerská

Oddílový rekord, titul a celkem 4 medaile!!

Vážní rodiče, 

 

 na to, co se dělo včera v Brně při Mistrovství Moravy a Slezska budu vzpomínat ještě dlouho. Vstávat v neděli v 5:45 se mi vůbec nechtělo, ale odměnou mi byl nezapomenutelný zážitek. 

Titul a skvělý osobní rekord včera vybojoval Kuba Duchovný, opravdu mazácky se popral s tratí 800m a v cíli se mohl radovat (a já také) ze super času - 2:04,78min. Velká gratulace!! Stříbrnou medaili si pověsil na krk Milan, co ale víc.. zapsal se do dějin Vítkovické atletiky! Jeho super čas 35.88s znamená, že nikdo nikdy v jeho letech neběžel rychleji! Jestli si myslíte, že jsem skákala radostí, tak ne. Byl to pro mě šok, ze kterého se vzpamatovávám ještě teď! :-D Tento čas ho momentálně řadí na druhé místo průběžných tabulek. Ke stříbru přidal ještě bronz z poloviční trati a opět v osobáku - je teď ve skvělé rychlostní formě a věřím, že na 150ce jsou ještě rezervy vzhledem k tomu, že byla běžena po super třístovce!! 17.28s? Fantazie! Velká G R A T U L A C E. Čtvrtou medaili - bronzovou přidala Lucka Pisková ve skoku o tyči, která měla opravdu náročný program. Nepovedená organizace pořadatelů = 50(!!!) závodnic na dálce - prodloužení soutěže - kolize s tyčkařskou soutěží - přebíhání ze sektoru na sektor. Lucka se s tím ale poprala statečně. V dálce předvedla rovnou 4 skoky přes 5 metrů!!! Kdo si počká, ten se dočká - ten nejdelší měl hodnotu 516cm! Super paráda. Těsně od medaile zůstala Anet také v tyči, ale vím, že to příjde přístě. Anet se probojovala i do finálové osmičky na překážkách. Krátké překážky mi udělaly obrovskou radost, protože se konečně prokázalo to, na co jsem věřila, že všichni mají! Markétka konečně celé na tři kroky a radost jako z Olympiády, brzy se přidá i Verča a já se těším! no a konečně Vojta, kdy jsem si moc přála čas pod 15 sekund a tak Vojta taky splnil a rovnou za 14.59s!!! 6. místo je krásný výsledek pro stále nováčka - zároveň si tím zasloužil nominaci na Mezikrajové utkání! Rovněž 6. skončila Peťa na trati 1500m v solidním čase 5:06 min., bohužel se potýká se zraněním. Do finálové osmičky se vlezl i Tom, osobák na šedesátce 7.59s - bohužel o další zlepšení kvůli nevolnosti nemohl bojovat. Start jsme zrušili a doufali ve zlepšení stavu a tak se taky stalo! 150m a další super zlepšení pod 18 sekund = 17.89s!!! Jupí! a borec na konec Kája, která velmi odvážně rozběhla 800m a vyplatilo se to - dostala se pod vytouženou hranici 2:30min a stylem start - cíl se radovala z času 2:27,14min. Velká gratulace VŠEM! Děkuji za reprezentaci oddílu!

Teď to bude s organizací trochu náročnější, jak už to v období Zlaté tretry bývá.
Úterý 5.6. - opening výstavy, Forum Nová Karolina - 16,00 - trénink nebude
Středa - košíkaři

Díky ještě jednou <3

rozjela se nám letní sezóna...

Vážení rodiče, 

 

 závodíme o stošest.

8.5. jsme se vydali na Malou cenu Olomouce - kluci závodili na tratích 60 a 300 metrů, větší radost jsem měla z 300ky. Všichni osobáky a Mila k tomu přidal celkové druhé místo. Šok v dobrém slova smyslu pro mě přišel v oštěpu žákyň, kde Peťa Jančarová - skvělá běžkyně na 800 a 1500m hodila jen 10 centimetrů od 27 metrové hranice. To je opravdu bomba výkon!
V tom samém týdnu se o víkendu vydaly vícebojařky do Třince, aby poměřily svou komplexnost s atletkami z Moravy a Slezska. Bezchybnou kraso jízdu předvedla Any, která si šla disciplínu za disciplínou pro osobní rekord. Vše nad plán a nad očekávání, ani nejde vyzdvihnout výkon, ze kterého bych měla největší radost. Vedlo se taky Lucce, bohužel v druhé disciplíně přišel mráček a né úplně povedená výška, Lucka ale zabojovala a další disciplíny už byly taky osobákové. Celkově Anet 7. a Lucka 9. Helča s Markét se neztratily, mám radost ze skoků a hlavně výkon na 800m u Markét se pro nás rovná Mistrovství světa vzhledem k míře nesnášenlivosti a odporu k této trati :-D holky jsou bojovnice!
A konečně středeční přebor našeho kraje, kde jsme posbírali hodně medailí, ani nevím kolik přesně - bylo jich fakt hodně. Parádně začly tyčkařky - na první závod 2.65m a 2.51m Lucka a Anet, fakt pecka. Lucka spravená nálada po sedmiboji - osobák ve skoku vysokém 143cm, stabilně Helča 140cm a brzy se přidá i Barča na tuto metu, která šla moc pěkně 200m př. Vojta také ubírá ze svého času na krátkých překážkách a stále hodně, hodně prostoru pro zlepšení a borec na konec Mila - 300m za 37,37s, tak to už je fakt hukot a vypadá to, že se ještě letos dostane pod 37 a já se pak asi zblázním :-D Celkové výsledky zde

Děkuji za reprezentaci oddílu a že mi děláte radost.
Druhé kolo družstev v úterý v Třinci. Přikládám propozice

 

Holky vítězné a kluci za Opavou druzí

Vážení rodiče, 

 

 včera jsme v Opavě na 1. kole družstev zahájili letní sezónu a můžu říct, že jsme do ní všichni vkročili pravou nohou! Mám ohromnou radost z osobáků. Začnu u kluků - na šedesátce potvrdili rychlost Mila a Tom, narozeninový Kuba taky perfektní čas pod 8 sekund. Na osmistovkaře opravdu super. Hoši skvěle pokračovali i na 150 a 300 metrech. Výrazně tedy bodově přispěli k celkovému druhému místu. Velkou zásluhu má i Vojta, který bral druhé místo na 100m př. a neztratil se ani v oštěpu. Těším se, až doléčíme kotník, protože ve výšce bude také hodně bodů - věřím. Nový Rosťa se seznámil se závody a ostudu taky neudělal. Mám radost a těším se na další závody. 

Za holky jako vedoucí družstva musím vyzdvihnout skvělé výkony Katrin Brzyszkowské, bez které bychom byly ztracené, protože je jediná, která náš oddíl zastupuje ve vrhačských disciplínách - ale stylem - příjdu hodím (vrhnu) a vyhraju. Takže velký dík i trenérce Romči Grómanové! Máme silné sprinty a běhy - opět hostující děvčata z Bruntálu Eliška se Sárou - velký přísun bodů a nově vítkovická posila Terka Sklenářová! Samozřejmě naše odchovankyně také bodově táhnou - viz v tabulce. A skvělé 04ky Julča Ondráčková a Hanka Borová! Rezervy do dalších kol máme ještě v tyči, holky finalistky z HMČR včera totiž nenastoupily. Věřím, že do dalšího kola se zapojí i Kristýnka Bužgová a Peťka Jančarová.
Za mé holky velká pochvala pro Anet Klečkovou a Káju Czepcovou jakožto nejlepší bodovačky, plus pro mě velká radost ze skočených 5 metrů Lucky Piskové. Ale radost mám ze všech výkonů!
Děkuji za reprezentaci oddílu, další kolo bude v Třinci. Díky trenérům a ať se daří!

Celkové výsledky zde
díky, fati