Aktuality tréninkové skupiny Fatimy Kostkové - ročník 2003

Halová sezóna je u konce

  O víkendu vyvrcholila halová sezóna na dorosteneckém a juniorském republikovém šampionátu - tzv Gigantu v Praze. 


   Nejvíce se dařilo Lucce, která měla opravdu snový víkend! V sobotu se představila v dálce, kde nejprve fantasticky postoupila do finále, což už tohle byl velký úspěch. Ve finále se ale ještě jako správný šoumen hecla a dokázala si vytvořit nové osobní maximum, které má nyní hodnotu 554cm!!!! Celkově ji tento krásný výkon zařadil na páté místo. V neděli v tyči zaznamenala 335cm a opět parádní páte místo. Aby toho nebylo málo na závěr Mistrovství se Lucka podílela na skvělé BRONZOVÉ medaili ze štafety 4x200m!!!! + se vítkovický kvartet zapsal do české historie na sedmé místo!!!! Velká G R A T U L A C E !
   Klučičí štafeta, která byla složená z loňských žákovských medailistů (Tom, Mila, Kuba, Šimi) doběhla na krásném pátém místě! Tohle je v nové kategorii, kde jste prvoročáci super!!!
Lucka s Helčou (tyč - osobák 293cm! v juniorkách by tento výkon stačil na 7. místo!!!) se jako jediné z našeho teamu představily i v neděli, bohužel ze soboty nikdo nepostoupil do finále, i když k tomu bylo blízko.
    Duči se po trochu vlažném startu nestihl svým finišem dostat na druhou - postupovou příčku v běhu na 800m a Mike si kromě čtvrtky zkusil i MMA aneb 400m v hale je na seběhu velice kontaktní. Věřím, že pokud bylo nějaké zklamání, tak už opadlo, protože jste nic neprohráli - naopak, získali jste cenné zkušenosti pro příště a motivaci na léto!


Motivaci na léto mají i ti, kteří o vikendu "JEN" fandili!


SUMMA SUMMARUM - všichni, co v hale závodili si opět posunuli svá osobní maxima = zlepšují se a jsou zdraví! Mohla bych být nespokojená?díky saláti! <3

2. polovina letní sezóny

Vážení rodiče,

 

 po prázdninách jsme se sešli ve všelijaké formě. Absolvovali jsme jedno kolo družstev a finále na Mistrovství Moravy a Slezska. Holky si z Hranic odvezly zlaté medaile a Lucka s Anet osobáky v tyči! Krásne 3 metry a 270 cm! Tyč je momentálně u holek velmi silná disciplína, díky které bychom mohly podobný výsledek předvést i na Mistrovství republiky! Kluci skončili těsně čtvrtí, hodně ovlivněni chybějícím Milanem, který léčí svalové zranění z Brna a Tomem, který si sice v Hranicích vytvořil parádní osobák na 60m - 7.46s, ale za cenu úrazu. V cíli bohužel neudržel finiš, přepadl a krom odřenin z tartanu to odneslo i zápěstí. Chyběl tak na 200m př. Za kluky bojoval Kuba, který si na půlce vytvořil osobák a směrem k MČR vypadá lépe a lépe.

Do Jablonci tedy odjíždíme v sestavě:

Lucka Písko - tyč, dálka

Any Klečko - 100m př., tyč

Helča Balabala - tyč

Vojcek Kuki - 100m př.

Tomino - 200m př.

Kuba Duchi - 800m

Mila - 300m

Peťa - 1500m

Kája - 800m

 

nedočkavě vyhlížím konec sezóny, hlavně dobojovat ve zdraví a pak hurá nabrat sílu na halu

Školní rok 2018/19

Prosím, aby všichni atleti, kteří budou s atletikou pokračovat i v dalším školním roce, vyplnili přihlášku na úvodní straně webu. 

https://www.zactvo.atlevitko.cz/

Do poznámky uveďte skupinu. Ti, kteří již trénovat nechtějí, dejte vědět mailem svým trenérům. Děkuji, Hana Legerská

Oddílový rekord, titul a celkem 4 medaile!!

Vážní rodiče, 

 

 na to, co se dělo včera v Brně při Mistrovství Moravy a Slezska budu vzpomínat ještě dlouho. Vstávat v neděli v 5:45 se mi vůbec nechtělo, ale odměnou mi byl nezapomenutelný zážitek. 

Titul a skvělý osobní rekord včera vybojoval Kuba Duchovný, opravdu mazácky se popral s tratí 800m a v cíli se mohl radovat (a já také) ze super času - 2:04,78min. Velká gratulace!! Stříbrnou medaili si pověsil na krk Milan, co ale víc.. zapsal se do dějin Vítkovické atletiky! Jeho super čas 35.88s znamená, že nikdo nikdy v jeho letech neběžel rychleji! Jestli si myslíte, že jsem skákala radostí, tak ne. Byl to pro mě šok, ze kterého se vzpamatovávám ještě teď! :-D Tento čas ho momentálně řadí na druhé místo průběžných tabulek. Ke stříbru přidal ještě bronz z poloviční trati a opět v osobáku - je teď ve skvělé rychlostní formě a věřím, že na 150ce jsou ještě rezervy vzhledem k tomu, že byla běžena po super třístovce!! 17.28s? Fantazie! Velká G R A T U L A C E. Čtvrtou medaili - bronzovou přidala Lucka Pisková ve skoku o tyči, která měla opravdu náročný program. Nepovedená organizace pořadatelů = 50(!!!) závodnic na dálce - prodloužení soutěže - kolize s tyčkařskou soutěží - přebíhání ze sektoru na sektor. Lucka se s tím ale poprala statečně. V dálce předvedla rovnou 4 skoky přes 5 metrů!!! Kdo si počká, ten se dočká - ten nejdelší měl hodnotu 516cm! Super paráda. Těsně od medaile zůstala Anet také v tyči, ale vím, že to příjde přístě. Anet se probojovala i do finálové osmičky na překážkách. Krátké překážky mi udělaly obrovskou radost, protože se konečně prokázalo to, na co jsem věřila, že všichni mají! Markétka konečně celé na tři kroky a radost jako z Olympiády, brzy se přidá i Verča a já se těším! no a konečně Vojta, kdy jsem si moc přála čas pod 15 sekund a tak Vojta taky splnil a rovnou za 14.59s!!! 6. místo je krásný výsledek pro stále nováčka - zároveň si tím zasloužil nominaci na Mezikrajové utkání! Rovněž 6. skončila Peťa na trati 1500m v solidním čase 5:06 min., bohužel se potýká se zraněním. Do finálové osmičky se vlezl i Tom, osobák na šedesátce 7.59s - bohužel o další zlepšení kvůli nevolnosti nemohl bojovat. Start jsme zrušili a doufali ve zlepšení stavu a tak se taky stalo! 150m a další super zlepšení pod 18 sekund = 17.89s!!! Jupí! a borec na konec Kája, která velmi odvážně rozběhla 800m a vyplatilo se to - dostala se pod vytouženou hranici 2:30min a stylem start - cíl se radovala z času 2:27,14min. Velká gratulace VŠEM! Děkuji za reprezentaci oddílu!

Teď to bude s organizací trochu náročnější, jak už to v období Zlaté tretry bývá.
Úterý 5.6. - opening výstavy, Forum Nová Karolina - 16,00 - trénink nebude
Středa - košíkaři

Díky ještě jednou <3

rozjela se nám letní sezóna...

Vážení rodiče, 

 

 závodíme o stošest.

8.5. jsme se vydali na Malou cenu Olomouce - kluci závodili na tratích 60 a 300 metrů, větší radost jsem měla z 300ky. Všichni osobáky a Mila k tomu přidal celkové druhé místo. Šok v dobrém slova smyslu pro mě přišel v oštěpu žákyň, kde Peťa Jančarová - skvělá běžkyně na 800 a 1500m hodila jen 10 centimetrů od 27 metrové hranice. To je opravdu bomba výkon!
V tom samém týdnu se o víkendu vydaly vícebojařky do Třince, aby poměřily svou komplexnost s atletkami z Moravy a Slezska. Bezchybnou kraso jízdu předvedla Any, která si šla disciplínu za disciplínou pro osobní rekord. Vše nad plán a nad očekávání, ani nejde vyzdvihnout výkon, ze kterého bych měla největší radost. Vedlo se taky Lucce, bohužel v druhé disciplíně přišel mráček a né úplně povedená výška, Lucka ale zabojovala a další disciplíny už byly taky osobákové. Celkově Anet 7. a Lucka 9. Helča s Markét se neztratily, mám radost ze skoků a hlavně výkon na 800m u Markét se pro nás rovná Mistrovství světa vzhledem k míře nesnášenlivosti a odporu k této trati :-D holky jsou bojovnice!
A konečně středeční přebor našeho kraje, kde jsme posbírali hodně medailí, ani nevím kolik přesně - bylo jich fakt hodně. Parádně začly tyčkařky - na první závod 2.65m a 2.51m Lucka a Anet, fakt pecka. Lucka spravená nálada po sedmiboji - osobák ve skoku vysokém 143cm, stabilně Helča 140cm a brzy se přidá i Barča na tuto metu, která šla moc pěkně 200m př. Vojta také ubírá ze svého času na krátkých překážkách a stále hodně, hodně prostoru pro zlepšení a borec na konec Mila - 300m za 37,37s, tak to už je fakt hukot a vypadá to, že se ještě letos dostane pod 37 a já se pak asi zblázním :-D Celkové výsledky zde

Děkuji za reprezentaci oddílu a že mi děláte radost.
Druhé kolo družstev v úterý v Třinci. Přikládám propozice