5 medailí z MČR žactva!

O víkendu 19.-20. září proběhlo v Třinci Mistrovství České republiky žactva. Pro tuto kategorií to je v podivné "covid" sezóně největší akce a už jen účast se na této události považuje za úspěch. Za náš oddíl se kvalifikovalo celkem 13 závodníků, všem děkujeme za reprezentaci klubu a předvedené výkony! K vidění bylo plno opravdu parádních výkonů a právem byly ohodnoceny medailemi. Na tu nejcennější dosáhl Marek Bielig, který na krátkých překážkách nenašel přemožitele a nejlepším letošním českým žákovským výkonem 13.23s zvítězil. Druhý den šampionátu se Marek dostal do finále i na trati 200m překážek. Bohužel na deváté překážce přišla kolize s následným pádem a ten zabránil dvojnásobné radosti. Věřím, že Marek i trenérka Jana Sobčíková na tuto nepříjemnou zkušenost co nejdříve zapomenou a budou se radovat zlatého vystoupení!

V dálkařském sektoru se o drama se šťastným koncem postaral další svěřenec Jany Sobčíkové Štěpán Matura. Štěpán byl až do poslední série na nepopulární bramborové příčce. V šestém pokusu ale zabojoval a zlepšeným osobním rekordem 645 centimetrů se dostal na stříbrnou pozici! Medaili ze stejného kovu získal a Vicemistrem České republiky se stal štrekař Jeroným Polášek. Jerry si na trati 3000m zlepšil osobní rekord na 9:42,65 a ke stříbru z halového šampionátu přidává již druhou placku. Trenér Kuba Ševčík chválí taktickou vyzrálost a výkon svého svěřence.

A konečně zastoupení děvčat a dvojnásobná medailistka Alice Stehnová. Ta si na vrcholné akci dokázala zlepšit své nejlepší osobní výkony a jako odměnou ji jsou stříbro z koule a bronz z kladiva. Sama Alice říká, že v kouli si na medaili věřila, ale o 2m posunutý osobák v kladivu nečekala a má obrovskou radost z vybojovaných medailí stejně jako trenérka Romča Grománová. Všem medailistům gratulujeme!

Do finálové osmičky se probojovali:

Johana Suchánková - 200m překážek, 29.89s PB - 5. místo
Petr Bílský - koule, 14.65m - 5. místo
Kristýna Šandorová - disk, 35.94m PB - 5. místo
Simon Rychecký - disk, 46.91m - 5. místo
Adéla Pannová - tyč, 3.00m PB - 6. místo

Ještě jednou děkuji všem závodníkům a trenérům za reprezentaci klubu. Kdo si dokázal vylepšit osobní rekord je závodník s velkým Z! Věřím, že ti kterým účast na MČR unikla jsou namotivovaní do další práce a budou makat, aby to příště vyšlo.

Celkové výsledky zde díky, fati

foto