Žáci jsou mistři!!!

S velkou radostí Vám oznamujeme, že naše družstvo chlapců zvítězilo v souboji nejlepších družstev na Mistrovství České republiky staršího žactva. S celkovým součtem 173 bodů s přehledem porazili druhou Mladou Boleslav (136,5 b.) a třetí SK Jeseniova Praha (134 b.).

Největším počtem bodů přispěl k vítězství Marek Bielig (26 b.), svěřenec Jany Sobčíkové, který zvítězil na trati 200m překážek a 100 m překážek, kde se s osobním rekordem 13,14 s stal třetím nejúspěšnějším překážkářem v žákovské kategorii všech dob. Druhým nejlepším bodovačem se stal Simon Rychecký, který se v hodu diskem zlepšil o neuvěřitelných 7m na 58,41 m a posunul se na 3. příčku historických tabulek. Simon přidal i body v hodu kladivem a vrhu koulí.

Dařilo se i dalším vrhačům z Vrhačské akademie. Petr Bílský zvítězil ve vrhu koulí a bodoval v hodu kladivem. Štěpán Matura, stájový kolega Marka Bieliga, zvítězil ve skoku dalekém a přidal pro družstvo SSK Vítkovice 17 bodů. K celkovému úspěchu družstva přispěli vítězstvími ve svých disciplínách Jeroným Polášek v běhu na 3000 m - svěřenec Jakuba Ševčíka a hostující Dalibor Dvořák v běhu na 1500 m. K vítězství družstva SSK Vítkovice dále přispěli: Filip Jordán, Marek Swaczyna, Lukáš Ciencala, Denis Berger, Pavel Vojtěch Podveský, Filip Stoszek, Vít Šebesta, Matyáš Kubík, David Hrbáček a štafetáři. Děkujeme jak závodíkům tak zodpovědným trenérům!

foto

Foto: Jiří Kottas, 2020