• Customer Care
  • (888) 123-4567

Aktuality

seznamte se s tím, co se u nás děje...

Aktuality hlavní

Dny otevřených dveří na Sportovním gymnáziu

Rádi bychom vás touto cestou pozvali jménem Atletického klubu SSK Vítkovice a Sportovního Gymnázia Dany a Emila Zátopkových na Dny otevřených dveří, které se konají 26.10.2021 v 16:00 hod. v prostorách gymnázia. Na akci vám ukážeme zázemí školy a současně se dozvíte vše potřebné o možnosti studia oboru Gymnázium se sportovní přípravou (osmiletý obor 79-42-K/81). Atletika je jeden z kmenových sportů a vaše dítě tak má možnost nejen získat kvalitní vzdělání, ale současně také dále rozvíjet svůj sportovní talent pod vedením zkušených trenérů sportovního gymnázia, kteří jsou zpravidla současně také klubovými trenéry AK SSK Vítkovice.

Součástí přijímacího řízení je také talentová zkouška, která se skládá z atletických a gymnastických dovedností. Všem zájemcům o studium z řad členů našeho klubu s přípravou na obě části této talentové zkoušky samozřejmě rádi pomůžeme a to formou specializovaných tréninků prostřednictvím trenérů Sportovního gymnázia. Pokud je vaše dítě v 5. třídě ZŠ, neváhejte pro bližší informace kontaktovat Pavla Červenku (e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., mob.: 737 111 698). Více informací o studiu naleznete na stránkách školy např. TADY.

Plakát si můžete prohlédnout TADY.

Vítkovičáci reprezentovali MS kraj

Vážení rodiče, 

 

 hned sedmička vítkovických atletů obdržela pozvánku k reprezentaci Moravskoslezského kraje v rámci mezikrajového utkání mladšího žactva, které se konalo v úterý 28.9.
Nominováni byli: VAŠEK HRANICKÝ, MARTIN MOCEK a VOJTA GAŠMAN. U děvčat: ADRI GELNAROVÁ, JULČA BÁRTKOVÁ, KÁJA HOŘÍNKOVÁ a KAČA POLÁČKOVÁ.
Bohužel posledně jmenovaná Kača Poláčková nemohla kvůli nařízené karanténě odjet, a tak byla v Moravskoslezské výpravě šestice vítkovičáků.
Do olomouce se sjela družstva krajů moravskolezského, olomouckého, jihomoravského, zlínského a kraje vysočina.

 

Naši závodnící přispěli hned několika desítkami bodů do pro družstvo našeho kraje!

Mladší žákyně MS kraje jasně vyhrály před výběrem zlínského a jihomoravského kraje.
Hoši se umístili na třetím místě za olomouckým krajem a vítezným jihomoravským krajem.

děkujeme za reprezentaci,

celkové výsledky zde

Úspěšné mladší žactvo

Vážení rodiče, 

 

 rádi se pochlubíme úspěchy našich mladších žáků a žákyň. V Olomouci na Mistrovství Moravy a Slezska jednotlivců jsme posbírali hned několik medailí.

ZLATO:
JULČA BARTKOVÁ - hod oštěpěm
SABČA NESRSTOVÁ - hod kriketovým míčkem

STŘÍBRO:
ADRI GELNAROVÁ - vrh koulí
VAŠEK HRANICKÝ - vrh koulí
MARTIN MOCEK - hod oštěpem
KLÁRKA PYRTOVÁ - hod kriketovým míčkem

BRONZ:
JULČA BATKOVÁ - vrh koulí 
MARTIN MOCEK - vrh koulí

Souhrn výsledků najdete tady

A dalším úžasným úspěchem je postup na Mistrovství Moravy a Slezska, kde se dostala obě družstva!! Mistrovství se uskuteční 3.10. v Šumperku a odjezd na tuto akci bude už v 6:30 hodin od Městského stadionu. Bližší informace ohledně nominace závodníků a závodnic sdělí osobní trenéři dětem a rodičům skrz mail.

V Kopřivnici se naši mladší hoši umístili na druhém a děvčata na třetím místě! Paradní výkon, celkové výsledky z Kopřivnického semifinále najdete zde

Nejen medailistům, ale všem zúčastněným gratulujeme k předvedeným výkonům a reprezentaci klubu, jste jedničky!! Tak stejně jako zodpovědní trenéři!


Adéla Pannová je mistryně České republiky

S velkou radostí a hrdostí vám oznamujeme, že Aďa Pannová se stala novou žákovskou mistryní České republiky pro rok 2021. Svěřenkyně trenérky Zuzky Uhrové zvítězila v Mladé Boleslavi výkonem 3.50m. Áďa je stále věkem ještě mladší žákyně!! 

Krásná finálová umístnění zaznamenali:

KIKI ŠANDOROVÁ - 5. místo, hod diskem

KAČA FRIDRICHOVÁ -7. místo, vrh koulí 

KÁJA ČERVENKOVÁ - 7. místo, hod kladivem

FILIP JODÁN - 2x 7. místo, skok o tyči a 200m překážek

 

Všem gratulujeme a děkujeme za reprezentaci
Kompletní výsledky zde

 

Závodní týden mladšího žactva

Vážení rodiče, 

 

 mladší žactvo má za sebou náročný týden. V úterý jsme v rámci oddílového pětiboje testovali všestrannost.
Zde najdete celkové výsledky, nejlepšími mladšími žáky jsou VOJTA GAŠMAN před MARTINEM MOCKEM a VENCOU HRANICKÝM. 
U děvčat nasbírala nejvíce bodů KAČA POLÁČKOVÁ, za ní se umístila JULČA BARTKOVÁ a jako třetí své tréninkové parťačky doplnila SOFČA ZÁDRAPOVÁ.


Ve čtvrtek 9.9. se podařilo oběma družstvům postoupit do semifinále Mistrovství Moravy a Slezska, které se bude konat 25.9. v Kopřivnici. U děvčat se to tak trochu očekávalo, ale postup kluků je velkým, ale za to příjemným překvápkem! 
Oba týmy si svou postupovou pozici zajistily ze třetího místa.
Trojice nejlépe bodujících děvčat:
JULČA BARTKOVÁ - 18b.
ELENI CHVOSTKOVÁ - 14b.
SABČA NESRSTOVÁ - 14b.

Nejlepší trojka u chlapců:
MARTIN MOCEK - 29b.
VAŠEK HRANICKÝ - 22b.
VOJTA GAČMAN - 21b.

O fantastický výsledek u kluků se postarali ještě PATRIK LIŠTVAN s 9 body a MATYÁŠ POLÁŠEK s 5 body. Tady tahle pětice má zasluhu na postupu klučíčho družstva (i přes to, že na soupisce jednotlivých družstev může být 20 závodníků) 
Celkové výsledky zde
Velká gratulace atletům, atletkám, trenérům a trenérkám!

Následující závody mladšího žactva:
18.9. Mistrovství Moravy a Slezska jednotlivců, Olomouc - přihlášky řeší trenéři, doprava individiuální
25.9. SF MMaS družstev - Kopřivnice

Postup na Moravu

Vážení rodiče, 

 

 včera se v Třinci konalo semifinále soutěže družstev staršího žactva, které bylo určené 5 nejlepším týmům z Moravskoslezského a Zlínského kraje. 
Obě družstva splnila "povinnost" postupu na Mistrovství Moravy a Slezska. Děvčata ze druhé a kluci ze třetí pozice z celkem 5 postupujících. Mistrovství Moravy a Slezska se bude konat 12.9. ve Vítkovicích.

Z výsledků bych vyzdvidla výkony FILIPA JORDÁNA, který zaznamenal dva osobní rekordy. V tyči skočil 373 centimetrů a byl druhý. Na 200m překážek nenašel přemožitele a novým osobákem 27.29 sekund se posunul na čtvrté místo průběžných republikových tabulek. Družstvu tak přispěl 20 body. S 18ti body byl druhým nejlépe bodujícím MATES KARAS, který rovněž předvedl dva nejlepší osobní výkony, nejprve si zlepšil PB na krátkých překážkách a poté svou disciplínu 1500m překážek v osobáku vyhrál. Jen o dva body méně než Mates přidal vítkovickému týmu vrhač DAVID PAVLIŠINEC. Mezi opory patří také běžci MATES KOVAŘČÍK, ŠIMON KRISTL a FILIP KRAUS, kteří převedli skvělé výkony okořeněné o osobní rekordy. Dařilo se také LUKYMU ŠUGÁRKOVI a ONDROVI ŠPAŇHELOVI, který poprvé zdolal hranici 8 sekund na nejkratším sprintu a zároveň byl členem sprinterké štafety, která finišovala na druhém místě.

U děvčat mezi největší opory družstva již tradičně patří holky vrhačky. Nebylo tomu jinak ani v Třinci. KIKI ŠANDOROVÁ, KÁJA ČERVENKOVÁ, MAJDA PANNOVÁ a KAČA FRIDRICHOVÁ, to je čtveřice, která má na svém kontě nejvíce bodů za své disciplíny. Všechny holky jsou z "dílny" Vrhačské akademie. Skok o tyči vyhrála AĎA PANNOVÁ a čtvrtá byla TERKA PICMAUSOVÁ. Tyč, stejně jako vrhačské disciplíny patří k našim silným disciplínám. Kvalitní máme také sprinty, jen ze šedesátky zapisují děvčata EMA PROCHÁZKOVÁ, NIKOL POLÁŠKOVÁ A VERČA VEČEŘOVÁ 17bodů. Tato trojice doplněná o KAČU CHUDEJOVOU navíc získala dalších devět bodů za druhé místo ve štafetě 4x60m.

 

Gratulujeme k předvedeným výkonům a budeme se těšit na finále 12.9. 

Martin Mocek a zlatá mladší děvčata

Vážení rodiče, 

 

 za opravdu nepříznivých podmínek se naše mladší žactvo vydalo bojovat do Opavy. Pokračoval tam další díl ze série Krajských Přeborů. Po Přeborech ve štafetách a pětiboji následoval Přebor v trojboji. Stejně jako v předešlých kolech závodníci bojují nejen za sebe, ale za celé družstvo. Děti měly na výběr z těchto trojbojů: vrhačský, skokanský či běžecký. V každém z trojbojů mohlo startovat maximálně 8 atletů či atletek z jednoho družstva.

Celkovým vítězem se u chlapců stal MARTIN MOCEK, který si vybral vrhačský trojboj. Za vrh koulí, hod oštěpem a 60m posbíral celkem 1377 bodů. Disciplíny, respektive výkony jsou bodovány dle maďarských tabulek, to znamená, že se výkony přepočítavají na body a dají se tak mezi sebou porovnávat rozdílné disciplíny. Například: za skočených 156 centimetrů do výšky zapíšete 434 bodů, ale když vrhnete koulí 10,93metrů, získáte 542 bodů. Více o maďarských tabulkách v přiloženém odkaze zde

Druhý skončil Dalibor Drda z Kopřivnice, který závodil ve skokanském trojboji a třetí byl Vojtěch Kulich, který reprezentuje Třinec. Druhý z Vítkovic byl VOJTA GAŠMAN, který celkově skončil patnáctý. Klučičí družstvo je delší dobu výrazně oslabeno. V Opavě se na startu představila pouze šestice závodníků, a proto beru celkové páté místo kluků jako úspěch.

Naopak děvčata bojovala v silné sestavě a tento Krajský přebor v trojboji jasně opanovala! Holky jsou tak nejlepším týmem v kraji a my jim moc gratulujeme! Z nejlepšího individuálního výsledku se mohla radovat ADRI GELNAROVÁ, která s vrhačským trojbojem skončila na třetím místě. Hned za ní obsadila čtvrtou pozici JULČA BARTKOVÁ, rovněž ve vrhačském trojboji. Osmá skončila KAČA POLÁČKOVÁ, která soutěžila ve skokanském trojboji (60m př., skok vysoký, 150m).

Všem moc děkujeme za bojovnost, jak atletkám a atletům, tak jejich trenérkám či trenérům. 
Další Krajský Přebor družstev se uskuteční 9.9. v Frýdku-Místku. Odjezd na tyto závody bude ve 13:40 hodin od Městského stadionu. Propozice jsou tady

Ještě před tím se ale v úterý rozezávodíme v rámci oddílového pětiboje. Propozice

Přihlášky rodiče nahlašují osobním trenérům dětí.

 

fati

Termínová listina

Termínová listina

Propršený Třinec odstartoval druhou část letní sezóny..

Vážení rodiče,

 

  propršený a chladný Třinec odstartoval druhou polovinu letní atletické sezóny. Na srpen nezvykle chladné počasí prověřilo morál a bojovnost všech atletů, kteří se účastnili již 4. kola soutěže družstev staršího žactva. Nejen počasí, ale také termín se projevil na oslabené sestavě vítkovických atletů a atletek. I přes tento handicap naše družstva bojovala důstojně.
Žáci vybojovali skvělé druhé místo za suverénním Sokolem Opava. Největšími oporami byli:
1) DAVE PAVLIŠINEC - 23 b.
2) MATES KARAS - 21 b.
3) FILIP JORDÁN - 16 b.


Žákyně skončily o pouhých sedm bodů na čtvrtém místě a nejlepší trojka bodujících byla:
1) KIKI ŠANDOROVÁ - 18 b.
2) KAČKA FRIDRICHOVÁ - 18 b.
3) KÁJA ČERVENKOVÁ - 17 b.
Holky vrhačky také předvedly parádní nasazení ve štafetě 4x60m.

Děkujeme všem za bojovnost, zároveň gratulujeme všem, kteří si dokázali vylepšit své osobní nejlepší výkony i přes nepřízeň počasí. Po prázdninové pauze se to počítá!
Další kolo, které se opět uskuteční v Třinci nás čeká již 2.9. Věřím, že pojedeme ve větším počtu a navážeme na skvělé výsledky!

 IMG 6789

UPOZORNĚNÍ

Vážení rodiče, 

 
 
  z důvodu mezistátního fotbalového utkání, které se na Městském stadionu koná 2.9. jsme nuceni posunout start atletického školního roku! Na Městském stadionu budou probíhat přípravy na toto utkání a s tím souvisí i omezení pohybu na stadionu. Omlouváme se za komplikace!

2010 sk. I PO+ST - oficiální start v pondělí 6. září v 17:00 hodin. 
2010 sk II. ÚT+ČT - oficiální start v úterý 7.září v 17:00 hodin. 
2009 ÚT+ČT - oficiální start v úterý 7.září v úterý v 15:30 hodin.

Ještě jednou se omlouvám za komplikace a děkuji za pochopení,

Nový školní rok se blíží

Vážení rodiče, 

 

 ve vašich emailových schránkách najdete informace ohledně organizace nového školního roku včetně trenérských profilů. Pokud někdo tento mail postrádá - kontaktujte mě, prosím, buď na mailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo telefonicky: 737 043 020

Zde kontakty na trenéry:

2010 I. sk. PO+ST 17:00-18:30
oficiální start: pondělí 6.9. 17:00, sraz před vrátnicí Městského stadionu
trenéři: 
Veronika Šádková - tel.č.: 731 621 397, email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Michal Husek - tel.č.: 604 723 010, email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

2010 II. sk. ÚT+ČT 17:00-18:30
oficiální start: úterý 7.9. 17:00, sraz před vrátnicí Městského stadionu
trenéři:
Jan Vojtek - tel.č.: 737 347 941, email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Veronika Zotyková - tel.č.: 777 581 331, email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

2009 ÚT+ČT 15:30-17:00
oficiální start: úter 7.9. 15:30, sraz před vrátnicí Městského stadionu
trenérky:
Iveta Fic Myslivcová - tel.č.: 608 610 248, email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Nikol Šebestíková - tel.č.: 777 988 125, email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

2008 PO+ÚT+ČT 15:30-17:00
oficiální start: pondělí 30.8. 17:00, sraz před vrátnicí Městského stadionu
trenérka: Jana Sobčíková - tel.č.: 605 150 700, email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

2007 PO+UT+ČT 15:30-17:00
oficiální start: úterý 31.8. 15:30, sraz před vrátnicí Městského stadionu
trenérka: Fatima Kostková - tel.č.: 737 043 020, email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

2007 PO+ST+PÁ
trenér: Jakub Ševčík - tel.č.: 773 040 841, email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

VRHAČI PO+ČT 15:30-17:00 / PO+ÚT+ČT 16:30-18:00
trenérka: Romana Grománová - tel.č.: 723 211 592, email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

SPORTOVNÍ GYMNÁZIUM
trenér: Pavel Červenka - tel.č.: 737 111 698, email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

KONDIČNÍ ATLETIKA
kontaktní osoba: Hana Legerská - tel.č.: 732 228 204, email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. 


Stav přihlášek pro nový školní rok

Vážení rodiče, 

 zde je seznam přihlášených dětí dle tréninkových skupin ročníků 2010-2008.
V případě, že jste dítě přihlašovali a v uvedeném seznamu chybí, neváhejte mě prosím kontaktovat buď telefonicky nebo na mailu (737 043 020, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.)

ROČNÍK 2010 I. PO+ST                 

Adéla  Demlová
Tereza Fojtíková
Sabina Ela Glacová
Oliver  Hořín 
Lucie Chodurová
Tereza Klečková
Tereza Krausová
Madla Kudláčková
Vladislav Mazura 
Megan Mikulíková
Adam Rusek
Veronika Slížová
Hynek Strnadel
Lucie Šteinigerová
Tobiáš  Tabášek
Ondřej Továrek
Petr Zdražil
Viktorie Žárská
Kryštof  Židek
Barbora Posmyková
Hana  Kováčová
Dominik Dáňa
Jakub Večeřa 
Metoděj Strachoň
Vendula  Žíhalová
Martin Jasek

 

ROČNÍK 2010 II. ÚT+ČT

Ondřej Bajer
Adina Bálková
Elen Bártková
Ema Békésky
Klára Bendová
Natali Dreslerová
Karolína Golková
Filip  Gryc 
Maxmilián Heinz
Ondřej Hlatký
Sofie Elle Chovancová
Richard Janšta
Matyáš Kohutek
Damien Lanc
Valérie Laníková 
Marián Mácha
Josef Mrkva
Jakub Omacht
Prokop Rákos
Marek Sácký
Kateřina  Salvová
Klára Śmigová
Magdalena Štrymplová
Sabina Šugarová
Viktorie Valenčinová
Hana Valová
Valerie Vidličková
Marie  Wroblowská
Klára Zarecká

 

ROČNÍK 2009

Klára  Apriasová
Štěpán Bijok
Ema Blažeková
Eliška  Capinská
Sebastian Erben
Veronika Golisová
Eliška Hajná
Emílie Hanzlíková
Natálie Haščinová
Zuzana Juránková
Adéla Kalandrová
Linda  Kotrbatá
Eliška  Kurečková
Jan  Linhart
Patrik Lištvan
Alan Migdal
Natálie Michalczyková
Matyáš  Minařík
Sabina Nesrstová
Julie Netoličková
Ellen Pavelková
Tomáš Pluhař
Valérie Polášková
Eliška Sehnalová
Johana Sekerová
Lukáš  Slavík
Mia Ševčíková
Jiří Špaček
Natálie  Weberová
 Michal F.  Lev
 Veronika  Krásná 
   

 

ROČNÍK 2008 

Kateřina Červenková
Karolína Dvořáková
Vojtěch Gašman
Barbora Hlobilová
Lucie Hořínková
Aneta  Žáčková
Nikola  Klosová 
Marie Koelblová
Tereza Křístková
Albert  Kvasnička 
Sára Matejová 
Hermína Návratová
Lukáš  Rybář 
Roberto Santarsia
Irma Stehnová
Viktorie Šodková
Bára Štrymplová 
Klára Zarecká
Klára Závadová
Matylda Kettnerová
Matyáš Polášek
Petra   Myšková
Lukáš  Bělka 
 Vanesa  Hudcová
Alexandra  Bokiy

 

VRHAČSKÁ AKADEMIE

Karolína Červenková
Kateřina  Fridrichová 
Martin Hammond
Valerie Hammondová
Karolína Hořinkova
Václav  Hranický 
Eleni Chvostková
Viktorie Jurčová
Nikola  Klosová 
Kateřina Kovalčíková
Martin  Mocek
Sabina Nesrstová
Magdaléna  Pannová
David Pavlišinec
Klára Pyrtová
Alexandr Sibinský
Adél Szűcs
Kristýna  Šándorová
Markéta  Ustrnulová
Natálie  Hořinková
Patricie  Vaská
Emma  Navrátilová

 

 

Rozpis tréninků na sezónu 2021/2022

Bez názvu

Konec školního roku

Vážení rodiče, 

poslední týden školního roku byl velice pestrý, co se závodů týče.


V pondělí 28.6. mělo mladší žactvo Krajský pohár družstev v pětiboji. Děvčata odjela bojovat do Kopřivnice. Nejlepší individuální výsledek zaznamenala BARČA HRBÁČKOVÁ, která se umístila na sedmém místě. K vidění ale opět bylo plno osobních rekordů, díky kterým se celé družstvo děvčat probojovalo na krásné třetí místo. Gratulujeme k výkonům a poděkování patří i trenérce Aničce Šulcové, která se o děvčata v Kopřivnici starala.

Hoši odjeli ve značně menším počtu než děvčata do Opavy. 60m, 60m překážek, skok daleký, hod míčkem a závěrečných 800m zvládl nejlépe z vítkovických borců LUKÁŠ BĚLKA. Bronz mu unikl o pouhých 24 bodů, ale čtvrté místo se taky počítá. Celkově se naše oslabené klučičí družstvo, které měla na starost trenérka Nikol Šebestíková, umístilo na sedmém místě. 

 

O den později proběhlo druhé kolo soutěže družstev staršího žactva. Děvčata skončila druhá a hoši třetí, totožně jako v kole prvním.
Přehled nejlépe bodujících atletek a atletů:

ŽÁKYNĚ:
1. KIKI ŠANDOROVÁ - 30 bodů
2. KAČA FRIDRICHOVÁ - 20 bodů
3. VIKI JURČOVÁ - 20 bodů
všechna děvčata jsou z "dílny" vrhačské akademie, dobrá práce!

ŽÁCI:
1. FILIP JORDÁN - 27 bodů 
2. DAVID PAVLIŠINEC - 24 bodů
3. TOMÁŠ KOVÁŘ (hostující) - 19 bodů

A první červencový den se u nás uskutečnilo Mistrovství Moravy a Slezska, kde vítkovičáci posbírali celkem 8 medailí! 
Nejvíce si jich na krk pověsila KIKI ŠANDOROVÁ, která vybojovala dvě zlata a bronz.
Dvě medaile přidal do své sbírky FILIP JORDÁN. Stříbro vybojovala KÁJA ČERVENKOVÁ. MATĚJ KARAS a VIKI JURČOVÁ brali bronzové medaile. 

Gratulujeme všem závodníkům a jejich trenérkám či trenérům! :) Zde FOTOPŘEHLED medailistů. 

 

Mistrovstv Moravy a Slezska 4 1

Mistrovstv Moravy a Slezska 4 1

 Mistrovstv Moravy a Slezska 3 1

Mistrovstv Moravy a Slezska 1 1

Mistrovstv Moravy a Slezska 2 1

 

 

 

 

Souhrn výsledků staršího žactva

Vážení rodiče, 

zpětně se vracíme k výsledkům staršího žactva.
9.6. proběhl Krajský přebor starších žaček v Ostravě Vítkovicích, opět byly k vidění kvalitní výkony a řady osobních rekordů. O nejlepší výsledek se postarala ADÉLA PANNOVÁ, která v tyči skočila 3.60m což je historicky nejlepší český výkon! Aďa je věkem ještě mladší žákyně, rok narození 2008! Gratulujeme i trenérce Zuzce Uhrové!

Zde přehled medailistek: 
ZLATO:
ADÉLA PANNOVÁ - skok o tyči, 3.60m
KRISTÝNA ŠANDOROVÁ - hod diskem, 33.14m
GABČA TOBOLOVÁ - 60m, 8.29s

STŘÍBRO: 
VIKI JURČOVÁ - vrh koulí, 10.76m
MAGDA PANNOVÁ - hod kladivem, 30.63m

BRONZ:
KRISTÝNA POLÁŠKOVÁ - 60m, 8.33s
TERKA PICMAUSOVÁ - skok o tyči, 2.50m
KIKI ŠANDOROVÁ - vrh koulí, 10.58m
KIKI ŠANDOROVÁ - hod kladivem , 30.10m
MARKÉTA USTRNULOVÁ - hod oštěpem, 31.30m
VAVRUŠOVÁ, POLÁŠKOVÁ, ROHLOVÁ, VEČEŘOVÁ - štafeta 4x60m, 32.46s
TOBOLOVÁ, PAVLIŠTÍKOVÁ, ROHLOVÁ, VAVRUŠOVÁ - štafeta 4x300m, 3:03.03min.

Hoši měli Přebor v Opavě, i zde padaly nejlepší osobní výkony, každé zlepšení nás velice těší, a proto gratulujeme!

ZLATO:
DAVID HRBÁČEK - 300m, 38.17s
HRBÁČEK, JORDÁN, HORÁK, SEDLÁČEK - štafeta 4x300m, 3:02.57min

STŘÍBRO:
LUKÁŠ ŠUGÁREK - 200m překážek, 32.37s
MATĚJ KARAS - 1500m překážek, 5:31.01min
HOLEK, ŠPAŇHEL, ČÍHAL, JORDÁN - štafeta 4x60m, 30.61s
ŠPAŇHEL, TYLŠAR, HOLEK, ČÍHAL - štafeta 4x300m, 3:10.56min

BRONZ:
DAVID HRBÁČEK - 60m, 7.56s
HORÁK, KARAS, ŠUGÁREK, HRBÁČEK - štafeta 4x60m, 31.63s


A konečně 1. kolo soutěže družstev, které se uskutečnilo 17.6. v Třinci. 
Družstvo děvčat skončilo na druhém místě! Nejlépe bodující byla děvčata:
1. KAČA FRIDRICHOVÁ - 23 bodů
2. KIKI ŠANDOROVÁ - 20 bodů
3. MAGDA PANNOVÁ - 17 bodů
hoši vybojovali třetí flek a opět nejlepší trojka bodujících:
1. ANDREJ CHOLEWA (hostující) - 17 bodů
2. FILIP JORDÁN - 16 bodů 
3. TOMÁŠ KOVÁŘ (hostující) - 15 bodů

Jedná se ale o soutěž družstev, takže je potřeba každého člena a každého bodu k tomu, abychom mohli bojovat o ty nejvyšší příčky, proto patří velký dík všem zúčastněným za úsilí a snahu. V Třinci to byla pěkná podíváná. Vypíchla bych například osobák EMČI PROCHÁZKOVÉ na nejkratším sprintu, který má nyní hodnotu 8.08s. Velkou oporu mají naše družstva ve vrhačích, jak dokazují nejlepší tři bodující u děvčat. A taky super seběhaná sprinterská štafeta děvčat. 

Body po prvním kole vypadají následovně: 
DĚVČATA:
1. TJ SLEZAN FRÝDEK-MÍSTEK - 180 b.
2. SSK VÍTKOVICE - 165,5 b.
3. TJ SOKOL OPAVA - 141,5 b.

KLUCI:
1. TJ SOKOL OPAVA - 319 b.
2. ATLETIKA PORUBA - 131 b.
3. SSK VÍTKOVICE - 127 b.

Další, druhé kolo družstev se uskuteční u nás ve Vítkovicích v úterý 29.6. a já věřím v další super výsledek.
Děkujeme trenérům za přípravu a atletkám a atletům za předvedené výkony a reprezentaci klubu!

WhatsApp Image 2021 06 22 at 143549

WhatsApp Image 2021 06 22 at 143549

 

 

Podkategorie

Žactvo AK SSK Vítkovice

Díky špičkovému zázemí, kterým náš klub disponuje, si děti mohou vyzkoušet všechny atletické disciplíny. V tomto věku se mladí atleti nachází v takzvané základní etapě tréninku a mají tak dost času na to zjistit, která disciplína je pro ně ta pravá.

Rychlý kontakt

Adresa:
Závodní 2891/86
Ostrava-Vítkovice, 703 00

Vedoucí trenér: Fatima Kostková
Mobil:
+420 737 043 020

Email: fati.k@seznam.cz