Aktuality

Žáci jsou mistři!!!

S velkou radostí Vám oznamujeme, že naše družstvo chlapců zvítězilo v souboji nejlepších družstev na Mistrovství České republiky staršího žactva. S celkovým součtem 173 bodů s přehledem porazili druhou Mladou Boleslav (136,5 b.) a třetí SK Jeseniova Praha (134 b.).

Největším počtem bodů přispěl k vítězství Marek Bielig (26 b.), svěřenec Jany Sobčíkové, který zvítězil na trati 200m překážek a 100 m překážek, kde se s osobním rekordem 13,14 s stal třetím nejúspěšnějším překážkářem v žákovské kategorii všech dob. Druhým nejlepším bodovačem se stal Simon Rychecký, který se v hodu diskem zlepšil o neuvěřitelných 7m na 58,41 m a posunul se na 3. příčku historických tabulek. Simon přidal i body v hodu kladivem a vrhu koulí.

Dařilo se i dalším vrhačům z Vrhačské akademie. Petr Bílský zvítězil ve vrhu koulí a bodoval v hodu kladivem. Štěpán Matura, stájový kolega Marka Bieliga, zvítězil ve skoku dalekém a přidal pro družstvo SSK Vítkovice 17 bodů. K celkovému úspěchu družstva přispěli vítězstvími ve svých disciplínách Jeroným Polášek v běhu na 3000 m - svěřenec Jakuba Ševčíka a hostující Dalibor Dvořák v běhu na 1500 m. K vítězství družstva SSK Vítkovice dále přispěli: Filip Jordán, Marek Swaczyna, Lukáš Ciencala, Denis Berger, Pavel Vojtěch Podveský, Filip Stoszek, Vít Šebesta, Matyáš Kubík, David Hrbáček a štafetáři. Děkujeme jak závodíkům tak zodpovědným trenérům!

foto

Foto: Jiří Kottas, 2020

Starší žáci jsou Mistři Moravy!

Družstvo starších žáků vybojovalo kromě postupu na Mistrovství republiky zlaté medaile a na Moravě a ve Slezsku jsou nejlepším týmem.

Největší opory družstva:
Bielig Marek - 29b
Rychecký Simon - 26b
Matura Štěpán - 18b
Bílský Petr - 16b
Swaczyna Marek - 16b

Zásluhu na více než 40ti bodovém náskoku před druhou Opavou má ale celé družstvo a každý bod je důležitý. Kluci určitě budou chtít rozšířit medailovou sbírku o další kov. V Kolíně se 4.10. utkají o republikový titul. Celkové výsledky najdete zde

Přejeme hodně štěstí!!!

foto

5 medailí z MČR žactva!

O víkendu 19.-20. září proběhlo v Třinci Mistrovství České republiky žactva. Pro tuto kategorií to je v podivné "covid" sezóně největší akce a už jen účast se na této události považuje za úspěch. Za náš oddíl se kvalifikovalo celkem 13 závodníků, všem děkujeme za reprezentaci klubu a předvedené výkony! K vidění bylo plno opravdu parádních výkonů a právem byly ohodnoceny medailemi. Na tu nejcennější dosáhl Marek Bielig, který na krátkých překážkách nenašel přemožitele a nejlepším letošním českým žákovským výkonem 13.23s zvítězil. Druhý den šampionátu se Marek dostal do finále i na trati 200m překážek. Bohužel na deváté překážce přišla kolize s následným pádem a ten zabránil dvojnásobné radosti. Věřím, že Marek i trenérka Jana Sobčíková na tuto nepříjemnou zkušenost co nejdříve zapomenou a budou se radovat zlatého vystoupení!

V dálkařském sektoru se o drama se šťastným koncem postaral další svěřenec Jany Sobčíkové Štěpán Matura. Štěpán byl až do poslední série na nepopulární bramborové příčce. V šestém pokusu ale zabojoval a zlepšeným osobním rekordem 645 centimetrů se dostal na stříbrnou pozici! Medaili ze stejného kovu získal a Vicemistrem České republiky se stal štrekař Jeroným Polášek. Jerry si na trati 3000m zlepšil osobní rekord na 9:42,65 a ke stříbru z halového šampionátu přidává již druhou placku. Trenér Kuba Ševčík chválí taktickou vyzrálost a výkon svého svěřence.

A konečně zastoupení děvčat a dvojnásobná medailistka Alice Stehnová. Ta si na vrcholné akci dokázala zlepšit své nejlepší osobní výkony a jako odměnou ji jsou stříbro z koule a bronz z kladiva. Sama Alice říká, že v kouli si na medaili věřila, ale o 2m posunutý osobák v kladivu nečekala a má obrovskou radost z vybojovaných medailí stejně jako trenérka Romča Grománová. Všem medailistům gratulujeme!

Do finálové osmičky se probojovali:

Johana Suchánková - 200m překážek, 29.89s PB - 5. místo
Petr Bílský - koule, 14.65m - 5. místo
Kristýna Šandorová - disk, 35.94m PB - 5. místo
Simon Rychecký - disk, 46.91m - 5. místo
Adéla Pannová - tyč, 3.00m PB - 6. místo

Ještě jednou děkuji všem závodníkům a trenérům za reprezentaci klubu. Kdo si dokázal vylepšit osobní rekord je závodník s velkým Z! Věřím, že ti kterým účast na MČR unikla jsou namotivovaní do další práce a budou makat, aby to příště vyšlo.

Celkové výsledky zde díky, fati

foto